Kassikohviku reeglid

Selleks, et meie kohvikus oleks kiisudel võimalikult meeldiv ja hea olla, oleme kirja pannud mõned reeglid, millest tuleks kohvikut külastades kinni pidada. Reeglid on mõeldud selleks, et kassidel oleks hea ning ka selleks, et Sina saaksid kohvikus käimisest parima kogemuse. Siin postituses kirjutame me täpsemalt lahti, miks on reeglid vajalikud ning miks me soovime, et külastajad neid järgiks. 

1. Kohviku uksest sisse tulles ning välja minnes jälgi palun, et ükski kiisu õue ei lipsaks. Kui uks on lukus, siis oota hetk, et teenindaja su ise sisse laseks.

Kassid on oma loomult väga seiklushimulised, seetõttu võib juhtuda, et meie nurrujad üritavad minna linna peale seiklema ning võivad seal ära eksida ning kadunuks jääda. Siiani pole seda õnneks veel juhtunud.

2. Oma lemmiklooma ära palun kohvikusse kaasa võta. 

Nurri Kassikohvikus elab alaliselt umbes 10 kiisut. Uutel kassidel võtab kohvikueluga harjumine aega, mõnedel isegi terve kuu, mõned aga ei harjugi ja peame neile leidma kodu. Tavaliselt kestab kohviku külastus umbes ühe tunni, selle ajaga ei suuda Sinu kiisu veel end võõraste kasside seltsis hästi tundma hakata. Kahjuks pole ka koerad oodatud, kuna meie kiisud ei ole nende seltskonnaga harjunud.

3. Kasse ei tohi sikutada sabast, kõrvadest, karvadest jne. 

Kass saab haiget ning võib selle peale Sind rünnata ning Sinust eemale hoida. Tee kiisule õrnalt pai ning lase tal endal Sulle sülle tulla. 

4. Magavat kassi ei tohi äratada ega puudutada.

Lase kiisul puhata. Kui ta on ennast välja puhanud, on tal rohkem energiat ning ta ka mängib Sinuga meelsamini. Kui kass on sügavas unes, võib ta puudutuse peale ehmuda ja kriimustada, enne kui aru saab, mis ümberringi toimub ja kes tema juures on.

5. Kasse ei tohi kinni hoida ega vastu tahtmist süles ringi tassida. Kass võib ise Sulle sülle tulla, kui ta tahab. 

Kass on oma olemuselt väga iseseisev loom. Kui temaga teha talle vastumeelseid asju, hakkab ta sinust hoiduma. Ole kiisuga sõbralik! 🙂

6. Pildistada võib, aga kiisu lähedal ilma välguta. 

Välgusähvatus on kassile ebameeldiv ja peletab ta Sinu juurest eemale. Kassi pildistamiseks on vaja palju kannatlikkust, kuna üldjuhul tuleb teha väga palju pilte, et mõni neist ka hästi välja tuleks. 

7. Ära lase kassil enda taldrikult süüa ega oma tassist juua. Võid talle tellida kassitoitu!

Mõned asjad, mis kassidele võivad väga hästi maitseda, võivad tekitada neile terviseprobleeme. Näiteks on paljude kasside lemmikuks piim, kuid üldjuhul on täiskasvanud kassidel laktoositalumatus, mis tekitab neile piima juues seedehäired. Seetõttu tuleks alati enne uurida, mis sobib kassile ja mis mitte, et lemmikuke püsiks terve.  Samuti on meie kohviku külastajate hulgas palju inimesi, kes ei soovi, et kass tema taldrikult sööb, seega parem on sellist käitumist kassidele mitte õpetada.

8. Palun arvesta, et kassidele ei meeldi valjud ja ootamatud helid.

Kuna kassid on oma olemuselt kiskjad, siis on nende kuulmine ellujäämise tõttu kujunenud evolutsiooni käigus väga teravaks. Koduloomadest on just neil kõige paremini kujunenud välja kuulmine ning nad kuulevad paremini madalamaid ja kõrgemaid sagedusi kui inimene. Seetõttu püüa vältida valjude helide tekitamist kiisude läheduses olles, et nad ei ehmuks ja Sinu juurest plehku ei paneks. 

9. Kohvikus kehtib loomakaitseseadus, hoia kiisusid!

Kohvikukiisudel on õigus sama heale kohtlemisele kui kodus elavatel kassidel. Meie kiisud on harjunud suurema tähelepanuga ja on väga sotsiaalsed, aga peab meeles pidama, et loom ei ole mänguasi ja tema soovidega tuleb arvestada.

10. Endale lemmiklooma võttes kaalu otsust põhjalikult ja suhtu oma lemmikusse täie vastutustundega.

Lemmiklooma võtmine on selline otsus, mida tuleks ALATI pikalt ja põhjalikult kaaluda. Looma pidamisega kaasnevad igakuised kulud. Tuleb ka läbi mõelda, kas temaga on võimalik näiteks arsti juurde minna. Mõned loomad vajavad aastaid kallist eritoitu.

11. Laste eest vastutavad kohvikus lapsevanemad.

Palun jälgi, et ka Su laps peaks kinni reeglitest ning vajadusel kindlasti selgita ja korda need talle üle. Nii oskab Su laps ka tulevikus paremini loomadega läbi saada.. 

12. Teenindajal on õigus nõuda reegleid mittetäitvate külastajate kohest lahkumist.