Kuidas kassiga mängida?

Kassid on enamasti tubase eluviisiga. Seetõttu on ka nende mängu- ja jahimaa piiratud. Meie saame kassidega mängida, et nende elu põnevamaks teha ja ka jahirõõmu pakkuda.

Interaktiivne kassidega mängimine pole mitte ainult lõbus, vaid pakub väärtuslikku treeningut igas vanuses kassidele. Samal ajal tugevdab see kasside ja inimeste vahelist sidet, mis on mõlemale hea. Mängimine võimaldab kassil lihvida jahipidamisoskusi ning säilitada tervislikku kaalu.

Samuti on mängimine kassile positiivne viis negatiivse energia või agressiooni vabastamiseks, mistõttu ei tee ta nii palju pahandusi kui muidu. Lõbutsemine võib aidata häbelikul või närvilisel kassil saada juurde enesekindlust ning rikkalik mänguseanss on hea viis uue koduga harjumiseks.

Kassipojad – kuidas nendega mängida?

Kassipojad vaimustuvad kõigest! Ta on justkui väike beebi, kes on vaja eemale hoida teravatest ja imepisikestest asjadest, mis võivad teda lämmatada. Parimad mänguasjad on tavaliselt pehmed esemed, millesse nad võivad hambaid sisse pista, endale haiget tegemata. Nagu näiteks puuvillased närimislelud.

Ideaalis on kassipojal ka teisigi kassipoegi, kellega mängida. Kuid, kui oled otsustanud siiski ühe kassi võtta, soovitame soojalt, et ei treeniks teda käte või jalgadega “mängima”. Teile endale on hea, kui seate mõned piirid – kui täiskasvanud kass sinu jalaga mängida soovib, võib see päris valus olla…

Populaarne kassi mänguasi on plastist pall, milles on teine väike pallike, mis loksub seal sees. Kui kiisu saab selle kätte, võid kindel olla, et enne hommikut ta seda sellest ei tüdine. Pead vaid arvestama, et teda ei huvita, kas selle mängu kolin häirib sind öösel või mitte. See imearmas pisike loomake mõtleb vaid sellele, et tal oleks lõbus.

Mängud täiskasvanud kassidega?

Hoidke käepärast pöörlevaid mänguasju. Mõned lelud, mida saate poest osta, on näiteks kepikesed/pulgad, mille otsas on hiir või lihtsalt karvane tutike. Samuti ei ütle täiskasvanud kassid ära ka pallidest, millest kiisukesed vaimustusse satuvad. Kui poodi pole veel jõudnud või valik läbi mängitud (loe: purustatud), siis võib mänguasju leida ka majapidamisest. Näiteks wc-paberi või köögipaberi rullid – neid on hea tükeldada. Ilmselt neile meeldiks kogu seda rulli koos paberiga hekseldada, nii jätkub tegevust ju kauemaks, kuid siis on perenaisel/peremehel koristamisrõõmu ka rohkem. Tasub sellele mõelda, kui palju koristada viitsitakse!

Soovitused

Ärge hoidke mänguasju kogu aeg väljas! Kui need on kogu aeg kiisule käepärast, siis võib see muutuda tema jaoks igavaks ning jääb toanurka (või keset tuba) seisma. Kassi jaoks on need mänguasjad justkui hiired, mis eest ära ei jookse. Kui jahti pidada ei saa, siis pole enam ka põnev.

Et kassis huvi äratada, võtke mänguasju kui hiiri, mida ta saab taga ajada. Kuid tempo lase kassil määrata. Teda ei saa sundida mängima, kuid võib proovida erinevaid lähenemisviise, et näha, mis huvi tekitab ja mis mitte.

Üks asi, mida võib proovida, on valguse vähendamine toas. Kassidele meeldib jahti pidada, kui on pimedam. Sobita tegevuse intensiivsus kassi huviga. Mõne aja pärast õpid tundma oma kassi mängustiili ja välimust, mis ütleb: “Olen valmis mängima!”

Ära tee mänguaega liiga lihtsaks – lase kassil jälitamist nautida. Kuid anna talle ka võimalus võidurõõmu tunda.

Kuidas lõpetada mänguaeg?

Hea aeg mängust loobuda on siis, kui kass on just saavutanud otsustava „võidu” ning näitab huvi vähenemist.

Pärast mängu lõppu kiida kassi koos veedetud aja eest. Mängu lõpus võib preemiaks anda ka maiustuse.